Časté dotazy

Šití na míru

Chci si nechat ušít šaty/kalhoty/kabát/cokoliv na míru. Kolik mě to bude stát?

Cena vždy závisí na látce, střihu a na tom, jak moc na svůj kousek spěcháte. Konkrétnější částku vždy stanovujeme na osobní konzultaci, kde probereme Vaše představy a možnosti a snažíme se to vymyslet ke spokojenosti obou stran.

Zde najdete orientační ceník.

 

Mohu si částku za kousek na míru rozložit do splátek?

Jasně! Standartně postupujeme tak, že prvně vám vystavíme zálohovou fakturu. Po uhrazení zálohové faktury můžeme zakoupit látku a začít šít. Druhá část se platí až po předání oblečení. Pokud se jedná o dražší kousek, jako například kabát nebo svatební šaty, můžeme se domluvit a rozložit částku do tří splátek.

Máte v ateliéru vystavené látky, které si můžu vybrat?

Látku vybíráme zákaznici na míru. Neomezujeme vás katalogovým výběrem, snažíme se nalézt látku dle vaších představ. Berte ovšem prosím na vědomí, že hledání vysněné látky taky zabírá poměrně dost času a čím konkrétnější představu máte, tím složitější hledání je. Také Vám nemůžeme zaručit, že v létě seženeme látku na kabát a v prosinci lehkou letní šatovku. I látky totiž podléhají sezóně. Pro látky jezdíme každé pondělí a jakmile najdeme tu pravou pro vás, pozveme si vás na schválení.

 

Jak dlouho trvá šití?

Vše záleží na tom, jak jsou plné naše kapacity a složitosti vašeho vysněného kousku. Termín zhotovení se počítá od schválení látky. Pokud spěcháte nebo potřebujete šaty k přesnému termínu, můžeme se domluvit na osobní konzultaci a zjistíme, zda je to v našich silách. Pokud šijeme šaty na termín konkrétní akce, odevzdáváme hotový kousek nejpozději tři dny před událostí, pokud nejsou potřeba nečekané úpravy. Umíme i expresní šití a to do 14 dnů od přijetí zakázky, respektive jednoho týdne od zakoupení látky (nebo můžete donést vlastní), k tomu si ale účtujeme příplatek + 40 % ze smluvené ceny.

 

 

Ateliér

Mohu se zastavit i bez objednání?

Berte prosím v potaz, že v ateliéru býváme po předchozí domluvě a máme většinou rozepsaný celý den, abychom se všem našim klientkám mohly věnovat v klidu. Pokud nejsme v ateliéru, tak jsme v dílně a nebo hledáme látky. Pokud se ovšem stane, že budete v okolí a budete zrovna narychlo potřebovat konzultaci, zkuste nám zavolat a třeba najdeme volné časové okno.

Nemohu přijít na sjednanou schůzku. / Budu mít zpoždění. Co mám dělat?

Chápeme, že plány se kolikrát změní z minuty na minutu. Pokud nemůžete dorazit či nestíháte, nic se neděje, jen nám prosím dejte vědět, abychom tomu přizpůsobily náš časový plán. Rády s vámi domluvíme náhradní termín. Stačí zavolat na číslo 774 250 160.

Jak probíhá konzultace?

Konzultace většinou trvá okolo 30 minut. Řekneme si, co byste si představovala, jaké barvy nosíte nejčastěji, jaký je váš oblíbený styl, jaké přednosti chcete zvýraznit a které nedostatky naopak zakrýt a rovnou načrtneme první návrh. Domluvíme se na materiálu, který pro vás budeme hledat, cenovém stropu zakázky a přibližné časové náročnosti. Odsud už je práce na nás. Po celou dobu zakázky jsme vám k dispozici v případě dotazů.